ՀՀ ԿԲ. ՇԱԲԱԹԱԿԱՆ ԱՄՓՈՓ ՏՎՅԱԼՆԵՐ
ՀՀ կենտրոնական բանկի Հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից «Բիզնես 24»-ին տեղեկացնում են, որ մայիսի 21-25-ն ընկած ժամանակահատվածում արտարժույթի հայաստանյան շուկայում իրականացվել են հետևյալ գործարքները.
USD. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 74,164,898 ԱՄՆ դոլար՝ 400.90 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 101,629,968 ԱՄՆ դոլար՝ 402.41 դրամ ԱՄՆ մեկ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում իրականացվել է 33,160,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝ 404.03 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:  Միջբանկային շուկայում իրականացվել է 2,200,000 ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք՝ 407.44 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին փոխարժեքով:
EUR. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 4,404,423 EUR՝ 506.85 դրամ  մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ  վաճառվել 11,130,254 EUR՝ 512.14 դրամ մեկ եվրոյի դիմաց միջին փոխարժեքով: «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: Միջբանկային շուկայում ևս գործարք չի իրականացվել:
RUB. Արտարժույթի ներբանկային շուկայում բանկերի կողմից գնվել է 527,937,879 ՌԴ ռուբլի՝ 12.69 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով, եւ վաճառվել 96,378,129 ՌԴ ռուբլի՝ 12.90 դրամ մեկ ռուբլու դիմաց միջին փոխարժեքով:«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԵՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ–ում նշված ժամանակահատվածում գործարք չի իրականացվել: Միջբանկային շուկայում գործարք չի իրականացվել: