2017թ.-ին «ՎիմպելԿոմ»-ը Հայաստանում կգործարկի նորարարական լուծումներով իր մեսինջեր հավելվածը
«ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խումբը, որի մի մասն է կազմում «Beeline Հայաստան»-ը, 2017 թվականին հայ բաժանորդներին կներկայացնի նորարարական լուծումներով իր մեսինջեր հավելվածը: Այս մասին հայտարարել է ՎիմպելԿոմի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ժան Իվ Շառլիեն՝ Հայաստան կատարած այցի ժամանակ:
Նոյեմբերի 25-ին Երևանում հրավիրված մամուլի ասուլիսի ժամանակ Ժան Իվ Շառլիեն նշել է, որ նոր մեսինջեր հավելվածի միջոցով ընկերությունն իր բաժանորդներին կառաջարկի ոչ միայն կատարել զանգեր, փոխանակել վիդեո և տեքստային հաղորդագրություններ, ինչպես, օրինակ, WhatsApp-ը և Viber-ը, այլև հնարավորություն կտա օգտվելու ամբողջովին նորարարական ծառայություններից: Հավելվածը, գործելով որպես յուրահատուկ թվային հարթակ, բաժանորդներին հնարավորություն կտա, մասնավորպես, ղեկավարելու իրենց անձնական հաշիվները: Հավելվածի մեկ այլ առանձնահատկությունն էլ այն է, որ լինելով ինտեգրացված «ՎիմպելԿոմ»-ի ցանցում՝ այն բաժանորդներին հնարավորություն կտա զանգեր կատարելու և փոխանակելու հաղորդագրություններ՝ անգամ զրոյական հաշվեկշռով:
«Որպես հեռահաղորդակցության ոլորտի ընկերություն մենք կարող ենք առաջարկել յուրահատուկ մեսինջերային ծառայություններ՝ ի տարբերություն OTT լուծումների, քանի որ մենք հնարավորություն ունենք այդ ծառայություններն ինտեգրելու անմիջապես մեր ցանցում և, հետևապես, առաջարկելու առավել բարձր որակ և նորարարական լուծումներ», – ասել է Ժան Իվ Շառլիեն:
Ներկայում նոր մեսինջեր հավելվածն ընկերությունը փորձնական տարբերակով գործարկել է Իտալիայում:
Նշենք, որ 2015 թվականից «ՎիմպելԿոմ»-ն ակտիվ իրականացնում է բիզնեսի վերակազմավորման ծրագիր՝ նպատակ ունենալով ձայնային կապի ու տվյալների հաղորդման ծառայություններ մատուցող ընկերությունից վերափոխվելու թվային օպերատորի, որն իր հաճախորդներին կառաջարկի ժամանակակից «թվային ապրելակերպին» համապատասխան նորագույն ծառայություններ: